Viete, ako sa správne starať o pružinový matrac?


Každá vec v našej domácnosti potrebuje istú dávku starostlivosti. Medzi tieto veci patrí aj náš matrac. Keď som vlastnila ešte matrac starý, nevenovala som mu špeciálnu pozornosť. Raz za rok, v lete, sme ho vytiahli von, poriadne vytrepali od prachu a ak sa na neho niečo vylialo, tak som sa snažila handrou vysať, čo sa dalo. Pred dvoma rokmi, sme si však zaobstarali nové, pružinové matrace segum.sk a keďže nevoli najlacnejšie, uvážila som, že sa o nich, aspoň trošku, starať, predsa len, treba.Na muža s oranžovou šatkou na hlave fúka ventilátor, ktorý drží v ruke.jpg
 
Prvýkrát, som sa rozhodla matrace vyčistiť asi po troch mesiacoch užívania. V dome máme celkom dosť prachu, máme aj zvieratá, takže chlpy sú takmer všade. Sadla som si za notebook a začala hľadať rady, ako sa o taký pružinový matrac postarať. Nenašla som takmer nič. Narazila som iba na stovky všeobecných typov o starostlivosti o matrace. To, čo vám prezradím ja, som zistila v priebehu času, čo pružinové matrace máme.
 
Starostlivosť o nich, sa síce radikálne nelíši, no nejaké rozdiely sa predsa len nájdu. Asi hlavným rozdielom je to, že pružinový matrac nesmiete nikdy prehnúť. Možno sa pýtate, pri akej činnosti, by mohlo k jeho prehnutiu dôjsť. No tak napríklad pri prenášaní z bytu na balkón. Na toto si dajte naozaj pozor, pretože pružiny ohýbanie nevydržia. Poučila som sa na vlastnej chybe, takže naozaj viem, o čom hovorím.
 Spálňa zariadená v retro štýle s dvoma posteľami, na ktorých sú farebné obliečky.jpg
Pružinové matrace majú jednu obrovskú výhodu, a to, že sú priedušné. Toto pri ich čistení využite naplno. Ak budete vetrať matrac z pamäťovej peny, nikdy nedosiahnete ten efekt, ako keď vyvetráte matrac pružinový. Ja ten svoj vonku vynesiem, minimálne, raz za mesiac. Nechám ho tam aspoň hodinku a pol a následne vrátim do postele. Po takomto „vyvenčení“, má veľmi príjemnú vôňu a spí sa na ňom naozaj lepšie. No a na záver, ak by ste potrebovali pri čistení použiť vodu, v prípade matracov pružinových, jej trochu naozaj použiť môžete. Vďaka pružná, vám totiž matrac preschne omnoho rýchlejšie.