Šoférovanie v zimnom období si žiada zvýšenú pozornosť na cestách

Ale ten čas uteká, však? Ani sme sa nenazdali a je tu jeseň v plnom prúde, onedlho krutá zima a s ňou prídu opäť zmeny, ktoré budeme nútení podstúpiť. Nielenže vytiahneme teplé kabáty a čižmy, ale zmeny sa budú musieť týkať aj prezutia pneumatík na našom aute. Môžeme tak navštíviť niektorý z okolitých, alebo radšej overených a kvalitných pneuservisov, k čomu vám dám aspoň jeden dobrý tip s názvom pneuservis Dubnica. Prezutím pneumatík ale naša pozornosť na cestách v zimnom období nekončí, preto si v tomto článku napíšeme pár dobrých rád, ako prežiť zimné šoférovanie čo najlepšie a koniec koncov najbezpečnejšie pre nás a naše milované auto.

servis

Okrem prezutých pneumatík by naše auto malo disponovať aj povinnou výbavou, k akej v zimnom období môžeme radiť napríklad škrabku na ľad, lopatku, menšiu metličku na sneh, vrecko piesku, nemrznúcu tekutinu, štartovacie káble, pre istotu aj deku a do vrecka môžeme vziať i rozmrazovač zámkov, ktorý určite oceníte najmä vtedy, ak danú situáciu s primrznutým zámkom nebudete očakávať a zrazu nastane, čo v zimnom období nie je vôbec vylúčené.

Zostaňme ešte pri výbave, pretože som zabudol spomenúť ešte jednu potrebnú vecičku- snehové reťaze.

  • Túto časť výbavy ocenia najmä tí, ktorí budú cestovať do hôr a dopravná značka im dispozíciu tohto doplnku prikáže. V prípade, že by v danej situácii tento doplnok nebol súčasťou vášho auta respektíve pneumatiky, pričom by vás zastavil policajt, má nárok napariť vám pokutu. Myslím, že zbytočnú pokutu nechcete riskovať a vlastne ani vašu bezpečnosť na cestách.

pneuservis

A nezabudnite, predovšetkým dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť, nech ste kdekoľvek, pretože cesty sú v zime o niečo zradnejšie. Samotná brdzná dráha býva spravidla až niekoľkonásobne dlhšia.
Ešte ale predtým, než vôbec sadnete do auta, venujte čas očisteniu všetkých okien, aby nenastal problém so zlou viditeľnosťou. Viditeľný priestor skla by mal byť pochopiteľne čo najväčší.

5/5 - (1 vote)