Priehľadné, ale bezpečné

Každý stavebník, ktorý stavia budovy a nachádzajú sa tam schodiská, musí k nim osadiť aj zábradlie adekvátnych rozmerov, pretože bez tohto prvku nie je možné stavbu skolaudovať a dať do užívania. Všetky náležitosti upravujú predpisy a normy, ktoré musia byť dodržané, aby stavba a jej súčasti vyhovovali bezpečnému užívaniu obyvateľmi či návštevníkmi.

zábradlie, dážď

Moderné stavby sa vyznačujú čistými a technicky prepracovanými detailmi, ktoré dokážu vytvoriť dizajnovo efektný celok. K tomu patria aj všetky doplnkové súčasti ako sú zábradlia na schodiskách. V súčasnosti sú veľmi obľúbenými a často používanými materiálmi nerez, hliník a sklo. Táto trojica je v spojení veľmi silným akcentom, ktorý dodá celku charakter nadčasovosti a praktickosti.

Zábradlia schodísk sú súčasťou stavby, a tak aj ich prevedenie musí zohľadňovať jej štýl a byť vypracované tak, aby ho podporilo a vyzdvihlo jeho emóciu. Bezpečnosť však musí byť prvoradým meradlom na osadenie zábradlí, potom nasleduje druh materiálu, ktorý použijeme. Sklo je výbornou voľbou hlavne kvôli svojej nadčasovosti a modernému dizajnu. V interiéri alebo exteriéri je zabradlie na schody sklo správna voľba, prepúšťa totiž svetlo, takže to ocenia aj menšie priestory.  Ukotvenie je možné na bodové úchyty, ktoré sú prevažne z nerezu alebo je k dispozícii hliníkový profil. Možností je neskutočné množstvo, ale ak chceme dosiahnuť čistý detail kotvenia, najlepšie je zapustiť profil do podlahy. Hliník môže byť v povrchovej úprave elox alebo inox, čiže brúsený nerez. Celopresklené zábradlie je možné opatriť aj madlom z materiálov ako je drevo či nerez a tvarov či štýlov podľa výberu stavebníka.

zatočené schody

Sklo v kombinácii s nerezom alebo hliníkom je veľmi obľúbenou dvojicou materiálov, ktoré dnes vedú pomyselný rebríček najpoužívanejších na moderných novostavbáchi. Súčasťou dodávky sklenených zábradlí sú aj certifikáty, ktoré zaručia, že ide o kvalitný výrobok.