Polícia v západnom Nemecku zatkla troch mužov podozrivých z prevádzkovania druhého najväčšieho čierneho trhu na svete pre nelegálne drogy, ukradnuté údaje a škodlivý softvér.
 
FBI sa zúčastnila vyšetrovania a zatkla dvoch údajných predajcov drog v Los Angeles, informovala nemecká tlačová agentúra DPA. Miesto – teraz prevzaté – bol pomenovaný "Wall Street Market".

hakcer
 
Hotovosť a krypto-meny boli zabavené. Tmavá sieť (z anglického „Dark Web“) je internetová oblasť mimo dosahu bežných vyhľadávačov. Sústredí sa v ňom ten najhorší zločin od predaja zbraní až po detskú pornografiu, či nájomné vraždy.
 
Do rozbitia siete sa zapojili aj holandská polícia a policajná agentúra EÚ Europol. Holandská polícia vo tweete uviedla, že operáciu spustila.
 
Nemecká polícia zatkla 31-ročného muža v Bad Vilbel, muža vo veku 22 rokov v Kleve a muža vo veku 29 rokov v Esslingene.
 
Polícia uviedla, že zabavila počítače používané na prevádzkovanie nelegálneho trhu, spolu s viac ako 550 000 EUR (472 000 libier) v hotovosti, viac ako 1 milión EUR v krypto-menách Bitcoin a Monero, ako aj drahé autá.
 
Podľa hovorcu polície vyšetrovatelia našli viac ako 63 000 ponúk na predaj, viac ako 1,1 milióna zákazníckych účtov a viac ako 5 400 predajcov.
 
Nemecká spoločnosť SWR hovorí, že tabletky extázy a kolumbijský kokaín boli inzerované na platforme, s čistotou stupňov a rôznymi sumami v ponuke. Kokaín bol ponúkaný za ceny od 42 EUR za gram, zatiaľ čo hašiš bol predaný za 11 EUR za gram.

meditace
 
Vyšetrovatelia našli na platforme upozornenie, že predaj zbraní alebo snímok zneužívajúcich sex je zakázaný.
 
Europol hovorí, že fínske colné úrady v súvisiacej operácii zobrali nelegálnu lokalitu s názvom Silkkitie, ktorá sa nazýva Valhalla Marketplace. To bolo vykonané s pomocou francúzskej polície.
 
Prevádzkovatelia Wall Street Market údajne dostali provízie vo výške 2 – 6% z hodnoty predaja.

Polícia v Nemecku zatkla troch mužov, pre drogové aktivity na Dark webe
4.8 (96.67%)6