Známy Americký spracovateľ platieb PayPal Holdings v piatok uviedol, že opúšťa združenie Libra od giganta Facebook, subjekt, ktorý úsilie vedené gigantickým Facebookom o vybudovanie globálnej digitálnej meny Libra, čím sa stal prvým členom skupiny, ktorý opustil túto skupinu.
Finančná organizácia PayPal uviedol, že by sa vzdal akejkoľvek ďalšej účasti v skupine a namiesto toho by sa sústredil na svojej vlastné hlavné podniky.
„Stále podporujeme ašpirácie Libry a tešíme sa na pokračujúci dialóg o spôsoboch spolupráce v budúcnosti,“ uviedol vo vyhlásení finančný gigant.PayPal logo.jpg
„Tento druh zmeny, ktorá prekonfiguruje finančný systém tak, aby bol naklonený voči ľuďom, nie peňažný inštitúciám, ktoré im slúžia, bude to veľmi ťažké. Záväzok voči tejto misii je pre nás dôležitejší ako čokoľvek iné čo máme na práci. O tomto nedostatočnom záväzku radšej vieme skôr ako neskôr,“ uviedla vo vyhlásení asociácia Libra od Facebooku. FB odmietol komentovať pre agentúru The Guardian.
Facebook oznámil plány na zavedenie digitálnej meny v júni  2020 v spolupráci s ďalšími členmi združenia LR, ale tento projekt sa rýchlo dostal do problémov so skeptickými regulátormi po celom svete.
Visa a MasterCard tiež prehodnocujú svoju angažovanosť v LR, pretože nechcú prilákať regulačnú kontrolu, informoval Wall Street Journal začiatkom tohto mesiaca.PayPal ilustrácia.jpg
Francúzsko a Nemecko sa minulý mesiac zaviazali zablokovať fungovanie LR v EÚ a namiesto toho podporili rozvoj verejnej kryptomeny.
S ukončením poskytovania služby má združenie LR v súčasnosti 28 členov vrátane firmy Uber Technologies, Lyft a Spotify Technologies.
„Tešíme sa na prvé zasadnutie rady v LR o 10 dní a následne sa budeme informovať o aktualizáciách, vrátane podrobností o 1 500 subjektoch, ktoré prejavili nadšený záujem o účasť,“ uviedla Združenia LR v tweetu.