Ak o ňom počujete prvý krát alebo ste už o tom počuli ale chcete vedieť viac, ste na správnom mieste.
Čo to je ?
Veľa žien sa toho bojí. Každá je predsa zvyknutá na svoju vlastnú hygienu a pri pohľade na kalíšok ktorý je veľký sa im veľmi nechce niečo meniť a skúšať novú vec.
Myšlienky ktoré vám pri pohľade naňho prebehnú hlavou sú zvyčajné. Ako sa v tom budete cítiť, či vám to neublíži, kde si ho môžete vymeniť a podobne.
Je príjemný na dotyk a taktiež je pružný. Vyrobený je zo silikónu a tak, aby ste ho necítili a bol bezproblémový. Veľkou výhodou je, že sa čistí ľahučko.kalíššk.jpg
Na úvod
Na začiatok tu je dezinfikácia vo vriacej vode. No a potom použitie pri ktorom treba len zdravý rozum. Netreba nič vymýšľať, jednoducho ho zohnite v tvare písmenka C. Samozrejme nemusí to byť práve tak, ale na začiatok je to ľahká rada. Potom si už prídete na svoje a dáte si ho podľa seba. Bude to pre vás aj ľahšie, ak ste pred tým používali tampóny.
Sloboda
Najlepšie na tom všetkom je, že môžete robiť čokoľvek chcete a nepretečie ani kvapka.
Môžete zbadať aj malé dierky, ktoré spôsobia podtlak po zasunutí čiže bez strachu sa hýbte koľko chcete. Aby toho nebolo málo, existujú aj menštruačné kalíšky ktoré vám umožnia mať pohlavný styk.
No a aký to je pocit ho mať ? Keď si ho dobre nasadíte tak necítite vôbec nič.
Záver
Teraz prichádza to, ako si ho dať dole. Zvyčajne je to tak po 5 až 13 hodinách, ale závisí to od toho, akú silnú menštruáciu máte. Každá ju má predsa inú. Stisnutím kalíškového dna zastavíte podtlak, vytiahnite ho a vylejte. Umyjete ho a dáte späť. Keď sa nachádzate na verejných toaletách je dobré ak pri sebe máte vždy fľašku čistej vody aby ste sním nemuseli chodiť kade tade pretože by to vyzeralo naozaj zvláštne a nebolo by to pre ostatných príjemné.tampon.jpg
V dni kedy krvácate najviac sa kalíšok môže naplniť aj len do polky, čo by ste nečakali. Nesaje tekutinu ale ju zachytáva. Kalíšok vyvarte vo vriacej vode po menštruácií aby bol prichystaný na ďalšiu.
Po tom všetkom si uvedomíte, že krv je vaša normálna súčasť tela a pochopíte, že nevylúčite toľko krvi koľko myslíte. Nič zlé vás pri ňom nečaká.