Klasiky v cestovaní

1. More

Najviac ľudí chodí k moru. Chcú sa celé dni len slniť pod páliacimi slnečnými lúčmi na piesčitej pláži a na nič nemyslieť. Je to dokonalý relax, ak máte namáhavú prácu. Vymeníte nudný byt, kde máte nervóznych susedov, za číre more a jeho upokojujúci šum, ktorý sa k vám prihovára. Niet divu, že je to najobľúbenejšie miesto na dovolenku, je neskutočne vábivé a perfektné na oddych.
 
maledivy

2. Hory

Na druhej strane sú tu hory a horské chaty, ktoré vám taktiež dokážu poskytnúť nekonečnú relaxáciu so zvukmi jedinečnej prírody a najlepšie aj so žblnkotom jazera. Máte čerstvý vzduch a nič vás neruší. Ľudia podceňujú hory z dôvodu nedostatku signálu alebo z veľkého množstva otravného hmyzu. No zabúdajú, prečo tam vlastne pôvodne chceli ísť – kvôli vypnutí od okolitého sveta a zžitiu sa s prírodou. Jedinečné pre mestských obchodníkov, ale predovšetkým pre milovníkov zelene a voľnosti.
 

3. Exotické pralesy a divoké džungle

Čo je viac dych berúce, ako keď vám nad hlavou skočí opica? Alebo keď sa brodíte močiarom a naraz narazíte na obrovskú korytnačku? A čo potom, keď si všimnete nejaký kmeň domorodcov a oni vás prizvú na jeden z ich typických rituálov? Sú to neuveriteľné zážitky, ktoré nikde inde nezažijete. Máte možnosť splynúť s prírodou a piť divokú vodu z riek či loviť chrobáky, ktoré vám budú musieť postačiť ako potrava, pokiaľ vám došli zásoby. No treba podotknúť, že nie každý je až na takéto „extrémy“.
 
taliansko

4. Za poznaním kultúry

Nadšenci do umenia či histórie a rôznych pamiatok vždy radi nazrú do novej destinácie, ktorá ponúka neprebádané miesta a skvelé príležitosti priučiť sa danej kultúre a zvykom obyvateľstva. Či už sa výlety týkajú návštevy chrámov, kostolov, starých budov alebo galérií a múzeí, vždy vám to doslova vyrazí dych. S vytreštenými očami hľadíte na to, čo človek dokázal za posledných niekoľko tisíc rokov. Je až zvláštne, ako napríklad takí Egypťania mumifikovali svojich rodinných príslušníkov alebo ako Gréci dobyli Tróju a čo po sebe všetko zanechali.

4.3/5 - (3 votes)