Ako zarába Youtube a youtuberi a ako je zisk možný, keď je táto sieť zdarma?

Asi by sme boli naivní ak by sme si mysleli, že populárne weby vzniknú, pretrvajú a dokonca sa rozrastú bez akejkoľvek komercie, len na základe vysokej návštevnosti bez poplatkov.

interakce

Dokonalým príkladom je Youtube a to aj jeho populárne kanály či populárni youtuberi. Youtube a jeho podstata ako inak, ťaží kapitál z podsunutých reklám (Ads). Tieto reklamy do svojich videí vsunú samotní tvorcovia či autori príspevku, pokiaľ si chcú na svojich príspevkoch aspoň trochu privyrobiť. Reklama odkazuje na tretiu stranu, čiže na sponzora. A sponzor za reklamy o jeho značke rád zaplatí, reklama o jeho produktoch alebo službách sa predsa zjaví na najsledovanejšej internetovej platforme. Sponzorovi sa to oplatí, Youtube, ako sieť túto komerciu formou videí umožňuje, tým si príde na pekné peniaze, no a nejaký ten zlomok samozrejme poputuje aj autorovi príspevku. Pokiaľ však má autor svoj vlastný populárny kanál a takmer pri každom videu vysokú návštevnosť, štedrejší finančný príjem neminie ani jeho, poplatok sa totiž navyšuje od návštevnosti. Ak ale túžite zarobiť vo veľkom, vaše príspevky musia skutočne konkurovať tým najnavštevovanejším, čo spomedzi obrovského množstva konkurečných kanálov nie je také jednoduché.

přihlášení

Najsledovanovanejší youtuberi tak začínali ako obyčajní tínedžeri, no dnes majú štedrý finančný príjem z dôvodu, že ich kanál a príspevky sa starajú o pravidelnú vysokú návštevnosť siete Youtube, ktorá zasa vo veľkom umožňuje prispievať a pozerať nespočetné množstvo videí, do ktorých sa podsunie Ad (reklama). Obe strany plnia svoj účel a tretia strana, sponzori- platia.

Je to možno jediná cesta a systém, ako zarobiť bez toho, aby sme boli my,užívatelia, povinní za služby poskytujúce  webom či aplikáciou Youtube platiť. Výsledkom je, že sa k nemu pripojíte kedykoľvek a môžete využívať jeho ponuku bez akéhokoľvek poplatku či obmedzenia.

  • Mimo Európy- v USA, v Mexiku, v Južnej Kórey, na Novom Zélande a v Austrálii existuje služba Youtube Red (Premium), ktorá je spoplatnená. Užívateľ však na nej nenájde jedinú reklamu,nakoľko sieť má príjem z pravidelných poplatkov cca10 eur/mesačne od každého užívateľa.

4.5/5 - (2 votes)